Přežila jsem. Včera večer jsem byla sice uuuplně kaput (fakt děs, jak se musim pořád soustředt na každý slovo, který se řekne a který případně chci říct já), ale přežila jsem. Mám toho celkem dost, vybrala jsem si čtyři kurzy, jeden je dvakrát týdně, zbytek třikrát. Nejdřív mě děsilo, že každá hodina trvá dvě hodiny a rozvrh je dělaný bez pauz, ale nakonec se ukázalo, že se začíná vždy později (většinouo 15 minut) a končí se tak o 10 minut dříve, někteří vyučující dělají i pauzu (správně postřehli, že pozornost studentů rychle klesá) - takže nakonec jsou tu pauzy dělší než v Praze ;-) No pro mě jsou hodiny stejně dycky hrozně dlouhý, fakt je to náročný tak moc poslouchat. Navíc si připadám jako šprt, musim sedět vpředu a ještě bych nejradši na ukecané studenty dělala "pšt pššt, neslyšim".. No snad se to zlepší. Taky se děsim toho, co budu muset číst. Na dva předměty máme vyloženě učebnice, to je fajn. Na zbylé dva je literatura. Z toho fakt drsná bude historie subsaharské Afriky, paní docentka si tak vykládá co jí napadne, nevidim žádnej systém a ještě jí čtvrtinu nerozumim, takže to bude bezva - ještě k tomu je to jediná ústní zkouška. No naštěstí když neudělám tuhle jednu zkoušku, neměl by to být problém, protože erasmácký limit je o dost nižší než co mám zapsáno.
No taky jsem obíhala ještě nějaké podpisy, asi dvakrát jsem se ztratila na Faklutě politologie - neuvěřitelně komplikovaná budova, kam se hrabe Hollar!!! Ale při té příležitosti jsem objevila zahradu Alexandra Dubčeka, mooc hezká, akorát bustu někdo odnesl ze stojanu ;-)
No v zásadě je to docela pohoda, ale musim strašně moc přemýšlet a budu muset začít číst ty knihy, abych měla náskok, když si budu překládat každý třetí slovo..
A abych nezapomněla, upekla jsem bábovku - z polovičního množství (už jste do něčeho dávali čtvrtku kypřícího prášku?) a do uplně jiné formy, protože bábovkové se tu sice prodávaj, ale draze.. No ale povedla se, mňamy :-))
tak se mějte a jukněte na fotky, zs přibyly.