pondělí 12. prosince 2011

Inaugurační řeč Saskie Sassen

Uznávám, tohle je asi příspěvek, který moc čtenářů neosloví. Nicméně dnes proběhla inaugurace institutu... ha, potíže s překladem: urban studies, to si každý jistě rozlouskne i bez znalosti angličtiny :-) Na inauguraci měla přednášku Saskia Sassen a bylo to dost dobré a ještě vypadá jako správná ženská.
Pro zájemce oficiální stránky zde: http://www.saskiasassen.com/

pátek 9. prosince 2011

Rijksmuseum


Královské či národní museum. Obsahuje zejména malby z období kolem 17. století. Nejvíce vynikají Rembrandt a Vermeer. Tahákem je "Mlékařka" (dost stupidní český název) - viz foto. Celkově pěkné, příjemné poskládané, dobré popisy.

středa 7. prosince 2011

Amsterdam Historical Museum

Muzeum je obrovské a podobné labyrintu, takže jsme se spolužačkou Valerie měly po dvou hodinách pocit, že už se nikdy nedostaneme ven. V důsledku téhož jsme také část spíš tak proběhly. Ale něco bylo dost zajímavé - třeba animace růstu Amsterdamu, což člověku osvětlí, jak to bylo se všema těma řekama, co dneska vypadají jako kanály apod.