neděle 29. června 2008
Moře aj.
Samý fofry, vidět lidi, věci.. dvakrát moře - jednou Ravenna, dnes Riccione (teoreticky by se dalo přeložit jako velký ježek). Dnes pěkně připálená záda. Začátek balení.
pondělí 23. června 2008
Verona
Dneska jsme se ségrou vyrazily do Verony. Na sluníčku je asi 50 stupňů, takže jsme se dost propekly a pustily šťávu ;-) Za 8 euro jsme si koupily vstup na všechno, ale prošly jsme jen to hlavní - Torre Lamberti (83 metrů, uf), Arena (třetí největší amfiteátr v Itálii a jeden z nejzachovalejších), Juliin dům - tam byla legrace, římské divadlo, hrad Castelvecchio a pak Juliin hrob, který byl ovšem podvod na entou, protože se ani nenamáhali dát tam nějaký sarkofág, ale je tam prostě otevřená (a samozřejmě prázdná) kamenná bedna. Fotky snad nějak zítra nebo tak.
sobota 21. června 2008
Záznam č. 100
Tak od středy prázdninuji, ještě trochu administrativy a Erasmus je skončen. Ve čtvrtek jsme s Annou naložily hermelín na zítřejší aperitiv. Dneska přijela sestra Eva. Uvítala jsem jí zapocená, špinavá a od krve, protože jsem sto metrů od nádraží hodila držku z kola. Nejzávažnější škodou je zlomený zub. Dále mega modřina na stehně a sedřené dlaně. Pak pár dalších odřenin na různých částech těla. Ale jinak fajn, jen to občas různě pálí a bolí.
úterý 17. června 2008
Uf, takže výsledek dobrý..
Ze včerejší zkoušky 22, dokonce 4 body nad minimum. A jak tak na to koukám, body celkově spíš nižší. Takže jsem vlastně šikulka :-) Tak ještě zítra.
Situace se uklidnila
Tak, už je to trochu klidnější, něco se ujasnilo, táta odvezl spoustu věcí, napsala jsem písemku (i když ještě nevim s jakým výsledkem), zítra ústní, na který nevím, co se učit, poslouchám jekot spolubydlících (zápas Itálie-Francie), piju plzeň a brouzdám po netu. Na webalbu jsou nějaké nové fotky.
čtvrtek 12. června 2008
dsfhslka
Fofr, učení, balení věcí, který táta odveze do Prahy, experimentální Shakespeare, déšť, vedro, kytka do Bangladéšana, cuketky, učení, Latinská Amerika, ponocování, jídlo, zmatek... !!
pátek 6. června 2008
Party u sousedů
Tak se ve středu konečně sousedi z našeho patra (3 studenti inženýrství, asi jako naše čvut, a jeden budoucí kadeřník) pozvali na jejich party. Legrace, krásný byt. Akorátže mi nějak nesedlo jejich limoncello, takže mi celý včerejšek bylo ohromně špatně, ale ohromně, jako už dlouho ne.. bleee... (obzválšť prima když se člověk musí učit..) no už jsem to zaspala, opatrně najíždim na normální stravovací režim. (a u toho se učim)
pondělí 2. června 2008
A když už jsme u toho italského národa..
.. máme tu další věc. A tou je fotbal. Včera boloňské mužstvo vyhrálo poslední zápas sezóny a vrátilo se tak do serie A. Bydlíme celkem blízko stadionu, takže mě nějak nepřekvapilo, že nám tu jezdila houkající auta.. Jezdila ovšem o něco déle než jsem čekala. No nakonec jsme se s Francescou rozhodly, že se půjdeme podívat na oslavy. Chaos! Centrum města zahalené do červenomodré (jak jistě vyvodíte, barvy mužstva), davy lidí, dokonce ze San Lucy přivezli zvony (a to teda byl teprve randál).. (někdo věděl, proč dal fontánu Neptuna do ohrádky) Nakonec jsme se s Francescou dohrabaly až do samotného centra, kde jsme se potkali s Christianem a pak jsme koukali i na příjezd a promluvy fotbalistů. A bavily jsme se, atmosféra takovýhle akcí je holt nakažlivá :-) (další fotky na picasaweb.google.com/lenickaslunicko3 - mám i videa, pokud bude zájem, ráda se podělím)
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)