Cesta byla zajímavá, i když poněkud unavující, každopádně jsem našla nejvnější způsob dopravy Bologna-Bergamo :-) Letiště v Bergamu je vtipné, takové mini (jako ostatně většina letišť, kam lítají lowcosty). Několikrát jsem obracela oči v sloup, prvně to byly Češky v kožichu, co se tvářily, že znají celý svět, pak absence míst k sezení na letišti, pak že jsem musela na bezpečnostní kontrole zapínat počítač (asi jestli nevybuchne), Italové nemluvící anglicky, letušky nemluvící anglicky, zamilovaný italský páreček vedle mě, který si na vzlétnutí suverénně zapnul ipod.. a vůbec.
jo a vánoční party ve čtvrtek byla velmi příjemná, fotky jsou online :-)
a já už plně jedu život v Praze, dnes jsem absolvovala první Štědrý den, fotky taky časem online :-)
sobota 15. prosince 2007
úterý 11. prosince 2007
Tak za pár se uvidíme..
No většina z vás už to ví moc dobře, páč nějakou dobu prudim s plánováním setkání, srazů, besídek.. Ale pro všechny případy, v pátek večer dorazim do Prahy. Těšim se, ale je to zvláštní, vlastně se po třech měsících jedu podívat na svůj "starý" život.. Nemyslete si, že se na vás netěšim, to jenže sotva jsem začala život tady, jedu se mrknout na život v Praze. Nevracim se, jenom se jedu podívat. Zvláštní pocit.. Ještě k tomu nějaké problémy, moc přemýšlim všeobecně, s tim by se mělo něco dělat, ale nevim co, zjišťuju, kdo bude a kdo nebude na letišti, což mě zase mate, nějak se to mění.. No prostě tyhle dny zmatek.. naštěstí jsou tu lidičky, co mě podrží, vážně tu mám život, cítím se tu jako doma, i když teď mám trochu problém s financema (krom paní domácí ještě internet..), ale stejně. Prostě je to celý nějaký divný. Tak aspoň je chvilku tenhle blog vyloženě blog jako deníček a ne jen suhcý popis událostí.. bhhhhhh, drnc drnc... asi mi hrábne.. tak se nelekněte, až mě uvidíte ;-)
neděle 9. prosince 2007
Sousedovic net
Hehe, další příspěvek rozprávějící o internetovém připojení, ale závislák nejsem, nebojte ;-) No já jenže jsme dnes objevily sousedovic síť bez hesla, která ovšem funguje jen u mě u stolu a u mě na posteli, takže teď Francesca s Alou vegetují na mojí posteli s notebookama, hezký pohled :-) Schválně, jak dlouho to vydrží, jestli dlouho, tak probdím noc ;-)))
pátek 7. prosince 2007
GR!
No tak dnešek byl veselý hned od začátku, ráno přišel instalatér, protejkal totiž bidet. No vzápětí se ukázalo, že naše skvělá paní domácí Francesce na opravu neposlala peníze a pak když jsme jí volaly se rozhodla, že to nezaplatí vůbec - nezdá se jí, že ta částka nakonec bude vyšší, protože bylo potřeba vyměnit oba kohoutky, podle instalatéra tam byla cca 20 let. No tak jsme to zatím musely zaplatit my, protože instalatér už pracoval.. Takže super, ta **** si jako myslí, že budem platit výměnu kohoutků, který jsou starý skoro jako my!!! takže jsme si pěkně zanadávaly, ještě takhle před Vánoce, mě osobně zbývá peněz dst málo, baba jedna ********** to bude ještě veselé až si přijde pro příští nájem, ********* ....
no potom písemka asi nic moc, něco jsem si vymyslela, ale těžko to bude stačit. ještě k tomu se zase zkazilo počasí, zebe zebe, brrr. no intenet mě trochu uklidnil, upeču buchtu a snad bude dobře, akorát teda mě pěkně **********
no potom písemka asi nic moc, něco jsem si vymyslela, ale těžko to bude stačit. ještě k tomu se zase zkazilo počasí, zebe zebe, brrr. no intenet mě trochu uklidnil, upeču buchtu a snad bude dobře, akorát teda mě pěkně **********
čtvrtek 6. prosince 2007
Fotky online
Tak už zase jede obecní síť, takže jsou už online všechny fotky z Milána (nicméně nepopsané) a teĎ dokončuju fotky z Carlovy promoce, tak se jukněte. Jinak jsem včera psala písemku z italského politického systému, dost jsem improvizovala mi přišlo, ale lze to brát i tak, že hurá, už můžu improvizovat (aspoň trochu) i v italštině.. zítra mám nicméně další písemku, na kterou tohoumim ještě míň, tak nevim nevim.. no pak už mě čeká odpočinkovější týden s lehkým studiem a předvánočními party :-)
pondělí 3. prosince 2007
Bangladesky net
zdarek lide, tak dneska pro zmenu nejde ani obecni internet, takze zdravim z jedne z mnoha mistnich bangladesskych provozoven netu, dalsi zajimava sociologicka zkusenost :-) Ovsem musim rict, ze tu maj dokonce mikrofony a webkamery.. no akorat teda nemuzu natahovat fotky na net, chjo! Tak aspon popisu, co se dalsiho prihodilo: ve ctvrtek teda Verca vyrazila do Verony a Trenta a ja na Carlovu promoci. Vlakem jsem jela s Damianem, tak mi ty 4 hodiny utekly alespon o kapanek rychleji. Samotna promoce, ci spise obhajoba diplomky, byla zajimava hlavne tim, ze na sobe mel Carlo oblek, coz se jinak nikdy neda videt, tak uz se prave tesim az uvidite fotku. Tematu diplomky jsem samozrejme rozumela prd, protoze nejen ze to bylo italsky, ale bylo to rychle italsky (omezeny cas) a jeste navic o cemsi z fyziky.. no nic, prespavala jsem u Giacoma, protoze u Carla bylo dost plno, tak jsem si nekolikrat profrcela Rim na motorce, coz je vylozene prima zazitek, akoratze prselo a Gicomova motorka ma ponekud deravou sedacku, takze je to spis jakoby clovek sedel na nasakle hoube. ale jinak prima :-) vecer jsem byla s Carlovyma rodicema na veceri. myslela jsem, ze to bude jako nejaky vetsi, ale nakonec tam byla jen rodina (rodice, bratr, teta), Damiano (byl jakoze u nich) a ja, takze to bylo jak kdybych byla v rodine, krasa. Jidlo bylo naprosto fantasticke, snad cele osazenstvo more a na zaver dortik, z ktereho vytekala cokolada.. mnam! no v patek rano jsem musela zpet do Boloni, a hlavne jsem musela brzo, protoze od deviti byla hlasena komplet stavka dopravniho sektoru, v Rime stavkovali i taxikari.. hukot, nakonec jsem to vychytala a odjela z Rima vlakem za pet minut devet a zrejme to byl posledni vlak, ktery to rano z Rima odjel.
Vecer jsme byly s Vercou na aperitivu v Cicileu, pohodka. A v sobotu mi Verca odjela, jeste mi volal Carlo, jak si vazi toho, ze jsem na tu promoci prijela.. takze odpoledne jsem stravila v naprosto nostalgicke nalade, dve hodiny ve vane pomohly jen trochu.. no ale nakonec jsem vyrazila vecer za Christianem a s jeho prateli jsme stravili vecer i znacnou cas noci, na aperitivu a pak na diskotece (ci cemsi podobnem), takze to bylo supr. a ted se snazim ucit, gr.. ve stredu a v patek mi drzte palce.
jinak do Prahy hlasim navrat 14. vecer, coz je za chvilicku.. pro setkani se ozvete co nejdrive, zda se, ze budu mit plno.. pap
Vecer jsme byly s Vercou na aperitivu v Cicileu, pohodka. A v sobotu mi Verca odjela, jeste mi volal Carlo, jak si vazi toho, ze jsem na tu promoci prijela.. takze odpoledne jsem stravila v naprosto nostalgicke nalade, dve hodiny ve vane pomohly jen trochu.. no ale nakonec jsem vyrazila vecer za Christianem a s jeho prateli jsme stravili vecer i znacnou cas noci, na aperitivu a pak na diskotece (ci cemsi podobnem), takze to bylo supr. a ted se snazim ucit, gr.. ve stredu a v patek mi drzte palce.
jinak do Prahy hlasim navrat 14. vecer, coz je za chvilicku.. pro setkani se ozvete co nejdrive, zda se, ze budu mit plno.. pap
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)