středa 28. listopadu 2007

Pozdrav z netu


Tak jsem na chvilku zaběhla na net, nějak je toho teď hodně, tak nestíhám. Víkend v Miláně yl poněkud šedivý, ale jinak fajn. V pondělí jsme u nás udělaly aperitiv, nakonec samý holky :-)) VErča je dneska ve Florencii, zítra jede do Verony a do Trenta, já do Říma na CArlovu promoci. Online budu asi zase v pondělí, na net už jsem narvala pár fotek z Milána, ale všechny bohužel nestíhám.. :-(

čtvrtek 22. listopadu 2007

Tak už bez internetu

Pro velký úspěch odpojili net oden dřív než jsme čekali. Takže jsme sice doufali
y správným směrem, že jsou Italové neorganizovaní, ale myslely jsme, že to bude znamenat odpojení pozdější. A ono ne.
No takže teď sedim v místním kanclu pro styk s veřejností, kde je wifi. Asi začnu psát nějaké sociologické pojednání, protože pozorovat ty lidi je fakt vtip.

Jinak jsem dneska s Marisou byla na opravdové italské snídani a to v oblíbeném Cicileo Café, bylo to fajn, už si nás tam pamatují. Bohužel Marisa už se v pondělí vrací do Curychu..

Jo a nejde mi tu spustit icq, ani přes qip, mirandu nebo icq go, asi je to nějak blokované. Takže prosím mejl, instalaci msn či skype.

to je asi všechno, jdu řešit mejly, zítra hurá do Milána. No aspoň se na to vyspim, když nebudu brouzdat do noci po netu..

středa 21. listopadu 2007

Internet

Tak zítra by měl být poslední den našeho dosavadního netového připojení, kdy se fastwebu podaří zprovoznit novoou smlouvu, nevíme, prej za 20 dní.. což pro mě prakticky znamená, že do odjezdu utrum. Dneska jsem se ale zaregistrovala na místní obecní web, takže na nějaký mejly to bude, snad i na natažení fotek či zápisků do blogu. No aspoň se budu trochu učit a nebudu do noci vykecávat s nejmenovanými příbuznými ;-)

úterý 20. listopadu 2007

18/30

Tak druhá písemka za 18 (stále ze 30). Což je minimum na projití, takže jsem studovala (haha) přesně tak, abych prošla. Buono, no? :-)))

pátek 16. listopadu 2007

Česko-polská večeře


Původně plánovaná na normální večeři se trochu zvrhla a nakonec nás bylo 12, Alicja statečně udělala polské jídlo a já jsem udělala perník jako zákusek, takže prima. Skoro všichni hosté přinesli víno a nakonec jsme vypili 8 lahví, takže načatá kolekce lahví v kuchyni nad linkou značně pokročila ;-) No prostě pohoda, ještě jsme se pak byli podívat na brazilské party, kde jsem se vyřádila na parketu (víno způsobilo, že mi bylo absolutně jedno, kdo kouká) a v noci prudila Jirku na icq, páč jsem nemohla usnout a on byl chudák zrovna online, tímto se omlouvám.
Celkově povedená akce.

Jinak jsem změnila telefonní číslo, takže pokud někdo máte zájem, řekněte si (tady ho prezentovat nebudu).

středa 14. listopadu 2007

První akademický úspěch

Tak hurá, z první písemky mám 28 bodů (max 30)!!!! A náhodou jsem koukala kolem, co maj jiný erasmáci a ne všichni měli hodně (protože se říká, že erasmák nikdy nedostane míň jak 27), tak třeba se mi to i celkem povedlo. Se vší skromností jsem písemku připíchla na ledničku :-)

Jinak tu jsou čokoládové trhy, se stánkama ze všech koutů Itálie, fakt muka, naštěstí jsem šla zatím vždycky kolem s plným břichem.. A vánoční výzdoba už je snad v celym městě. A začala být celkem zima, na večerní procházky už asi budu vytahovat bundu..

pondělí 12. listopadu 2007

Přetopená aula, svatý Martin a vánoční výzdoba


Začíná mě dost iritovat přetopená aula, ve které musim třikrát týdně strávit dvě hodiny. Vchází se tam přímo zvenku, takže fakt šok - jako by mě někdo praštil. A pak se tam nedá za ty dvě hodiny dýchat, dneska už jsem myslela, že budu zvracet - a pak se rozhlídnu a koukám, že dobrá půlka spolužáků má na sobě mikinu, jeden kulicha (teda takovýho toho rádoby cool), jednou tam slečna vedlě mě byla hodinu v kabátu!!! A to je tam ještě tak půlka erasmáků, to nevim, na jaký počasí jsou zvyklí..

Jinak svatý Martin sem nepřijíždí na bílém koni (celý den svítilo sluníčko a akorát večer trouchu foukalo.. cha!), ale přináší nové víno. Sice nepadá z nebe, ale dala jsem si na mini koncíku k oslavě sklizně a bylo fajn (technický termín znalce).

A podle mé předpovědi, po dušičkách (a hlavně halloweenu) se tu začala ve velkém instalovat vánoční výzdoba, na obrázku auto s obříma vločkama (jestli to pak nejsou spíš vloky..)

neděle 11. listopadu 2007

Česká večeře - povidlové tašky


Tak i tentokrát sklidilo české jídlo úspěch, mňamy mňamy, všichni (Ala, Ina, Damiano, já) jsme se oblizovali a pěkně jsme se nacpali. Pak jsme chtěli koukat na film, půjčili jsme Ocean's 13, ale nějak se nám to nelíbilo, tak jsme se radši navzájem namasírovali a pak se rozpustili ;-)

Necítím potřebu to komentovat..

pátek 9. listopadu 2007

Druhý test ve větrné Boloni

Tak dneska jsem psala druhou písemku. Nejlepší zážitek byl během zapisování prezence (běžná praxe, předčítají se zapsaní studenti, nás bylo asi dvě stě), kdy se docentka zasekla u Pave.l..kova? Takže celé dvě stovky přítomných studentů zvědavě obrátilo zrak k mé maličkosti, když jsem se ohlásila jako přítomná. Bezva. Tak už si aspoň nemusim připadat divně, že si sebou nosim Reflex a mám blonďatý vlasy, už je každýmu jasný, že jsem nějaká divná, asi Ruska nebo tak.
Test se skládal ze dvou otázek, celkem jednoduché, ovšem bylo trochu okýnko, tak uvidíme, jak to ohodnotí.

Jinak v Boloni dneska fučí vítr, prvně jsem si vzala rukavice (ale pořád chodim v saku, to jen na ručičky zebe). Všude lítaj odpadky. Zvlášť kolem tržiště to byl zážite. Šla jsem tamtudy, abych se vyhnula jakési manifestaci na mé obvyklé trase ze školy.
Jinak v "našem" supermarketu jsou teď dost slevy, tak jsem za 18 euro udělala mega nákup a k večeři jsem měla půl balení noků za 50 centů, mňam :-)

No doufám, že se zítra v Praze nestane nic strašnýho, nechoďte mi do centra, Jiří koukej se někde zabarikádovat..

středa 7. listopadu 2007

Myška


Veselá příhoda, Gaia dala na chodbu za dveře tašku s odpadky a když šla Ala ven, zjistila, že v tašce leze myš. Vzhledem k tomu, že všichni ostatní vypadali (teda spíš vypadaly), že budou ze slova myš zvracet, osvobodila jsem ji já. Chudinka vyděšená upalovala pryč co to dalo. Taková pěkná malinká hnědá myška. A holky dělaly, jak kdyby nevim co byla nějakej netvor.. akorát teda musíme řádně zavírat, aby nevlezla do bytu, v posteli bych jí přeci jen mít nemusela..

Víkend s Baru

Tak na víkend tu byla Baru, takže jsme byly za turistky. V sobotu jsme vylezly na věž Asinelli, bylo tam dost lidí, protože bylo nádherně. V neděli jsme byly na kopečku u baziliky San Luca, která je bohužel postavena zády k městu, takže neposkytne očekávaný výhled. Ale stejně tam bylo hezky. Celý víkend jsme se cpaly pizzou, těstovinama a zmrzkou, návštěvy jsou dycky dobrá omluva ;-) fotky na albu už jsou, tady najdete Carlovy fotky z Florencie a Mantovy (klik na Firenze a Mantova):
http://picasaweb.google.com/ilbarbaricore
pap

pátek 2. listopadu 2007

Mantova

Dnešní den jsem strávila v Mantově, s Carlem a jeho bráchou Lorenzem. A bylo to skutečně prima. Takové nenuceně poznávací, ale neturistické, spíše procházka s přáteli. I když je Mantova dost malá, čas utíkal rychle. Vlastně jsme viděli jen pár věcí (Palazzo Ducale, Palazzo Te, kostel San Andrea), ale zase v klidu. K obědu jsem měla misto primo pianto, mix prvních chodů, z těstovin. Nejzajímavější byly ty z dýně, byly neobvyklé a dobré (tím ovšem ty ostatní nechci vůbec schodit, byly taky mňam). Takže město pohoda.
Cestou zpět jsem si teda na přestupu v Modeně spletla vlak a odjela opačným směrem, ale vůbec to není moje vina; spolu se mnou se zmýlila celá skupina italských gymnazistek. Ono se není co divit, když je na vlaku napsané "per Bologna" (tj do Boloni), člověk by řekl, že vlak jede do Boloni a ne z Boloni. Naštěstí z Parmy, kde jsme vystoupili, jel za chvíli vlak zpět do Boloni, takže to nedopadlo tak hrozně. Akorát jsem v Parmě ztratila pepřák, což mě mrzí. Ale jinak nádherný den (zase bylo krásně), fotky budou, ale teď musím jít spát, zítra přijede Baruš, tak abych byla čerstvá. Takže s fotkama počítejte spíš někdy po víkendu, zatim jsou ve foťáku.