pondělí 26. března 2012

Lekeitio


Víkend jsme se spolubydlícími/spolužáky strávili v přímořské vesnici Lekeitio. Počasí bylo naprosto nádherné, na sluníčku bylo až vedro (až jsem z toho měla následně úpal). Vesnice je moc pěkná: úzké uličky, přístav s lodičkama, nádherná pláž, ostrov (dostupný jen za odlivu) a kopce kolem. A plno lidí (místních) užívajících si víkend a počasí. Všude kolem taky byly baskické nápisy - nasprejované, ale i ty oficiální tu byly dvojjazyčně jen občas, převládala baskičtina. A baskických vlajek tam bylo taky hodně, ale to je i v Bilbau.

Jedna fotka na ochutnávku zde, zbytek na picasa.

neděle 11. března 2012

úterý 6. března 2012

La Arboleda



Se spolubydlícími plus dvěma dalšími spolužačkami jsme chytily poslední den superjarního počasí a vyrazily jsme na výlet do okolí vesnice La Arboleda. Vesnice měla lomy, které jsou teď zatopené a tvoří krásné rybníčky. Byla slunečná sobota, tak tam bylo relativně dost lidí, ale zdaleka ne tolik, aby nás to extra obtěžovalo. Když jsme dorazily do vesnice na náměstí, vypadalo to, že jsou tam snad všichni obyvatelé, ale pak se rozptýlili. Tak asi jen zašli na skleničku před oběděm, nebo po obědě..
Celkově to bylo vydařené, navíc jsme se svezly lanovkou. Akorát mi cestou zpět mašinka sežrala nový lístek a následně mě seřvala paní z reklamací za špatně vyplněný formulář (ačkoliv dobře viděla, že španělsky v podstatě neumím). Paní z reklamací jsou asi všude stejné.

neděle 4. března 2012

Plaza de toros


Úplnou náhodou se nám s Inou podařilo prohlédnout si celou místní arénu na corridu. V rámci procházky jsme ji šly obhlídnout. Zvenku je to nic moc, ono ani zevnitř to není zas takový zázrak. Ale když jsme se poflakovaly kolem vchodu, objevil se malý mužík a pustil nás dovnitř. Nenápadně jsme nakukovaly, na něco zeptaly a nakonec to dopadlo tak, že nás provedl po celé aréně, včetně míst, o kterých tvrdil, že jsou veřejnosti striktně nepřístupné. Teď mimo sezónu tam byl jen a dva psy, takže to nikdo neviděl :-) Sice jsme z výkladu (španělsky) nepochytily zdaleka všechno, ale stejně to bylo neobyčejně zajímavé. Nakonec jsme ještě dostaly plakáty z loňského roku. S mužíkem jménem Jorge mám i fotku, ale zatím mi ji Ina neposlala, takže ji sem dám později.