pátek 29. února 2008

Situace se stabilizuje

No dobrý, tak už je to lepší. Včera mě poněkud nas.... úředníci na imigračním - alespoň oni by sakra mohli vědět, který země jsou v EU a neptat se pokaždý, když řeknu Česká republika.. a pak po milionech dotazů jsem konečně zjistila, že od dubna 2007 pro občany EU není potřeba karta pobytu, ale stačí zápis do místní matriky - což už by sakra mohli vědět na erasmus kanceláři, kde mi řekli o kartě pobytu.. sice tohle všechno řešim se zpožděním, ale oni mě stejně posílají od čerta k ďáblu...gr!

čtvrtek 28. února 2008

Giornate di merda

Překlad si najde každý sám.

úterý 26. února 2008

Dny chaos


O víkendu byl v Boloni Carlo, to bylo super - fotky na picase snad ještě dnes večer. Jinak ale chaos nad chaos, dnes písemka, ze které jsem po přečtení otázek málem utekla (nakonec jsem aplikovala humanistickou metodu vymýšlení si, snad mi to projde) a vůbec.. a dneska jsem na Piazza Maggiore viděla asi deset mrtvejch zkrvavenejch holubů.. jakoby se někdo bavil střílením.. takže asi tak. Pro rozveselení Carlo (měnící se v opravdového rozcuchaného vědce).

středa 20. února 2008

pondělí 18. února 2008

Slunečná Bologna

.. mrzne! Je fakt kosa, myslim, že nejen na místní poměry ;-) No já jsem každopádně strávila víkend v posteli s teplotou, dneska už to snad bude ok. Vyrazila jsem jen ráno na jednu přednášku (docent si píše docházku) a cestou domů jsem potkala Romana Prodiho. Se s ním zrovna někdo fotil, sekundu jsem uvažovala, že si taky řeknu o fotku, ale pak jsem usoudila, že nebudu dělat Japonce a šla jsem nám s Alou radši koupit pomeranče a citrony (Alu zase bolí v krku, lazaret..). Christian je taky nemocný, tak jsem mu odpoledne taky vzala jeden pomeranč (romantický dárek). Jo a teda jsem odpoledne prošvihla kněze, který nám to tu přišel požehnat, ehm.. jaká škoda, takový zážitek :-/

středa 13. února 2008

Začátek semestru a návštěva doktora

Začátek semestru probíhá zatím dobře, zrovna teď zatahuju přednášku ehm ;-) No akorát mám třikrát týdně od 9,20 s člověkem, který dělá prezenci a nesnáší pozdní příchody, takže se musim fakt mobilizovat, což po dvou týdnech vyspávání není jen tak, ale snad se to brzy srovná. Tenhle stejný člověk dělá ještě navíc 4 průběžný testy, ale zas když je napíšu, tak mám hotovo. Akorát první je za necelý dva týdny, tak už jsem dneska pilně kopírovala kus jeho knihy. Haha.

A dneska jsem byla u doktora, protože jsem potřebovala píchnout poslední vakcínu proti žloutence a proběhlo to překvapivě v pohodě. Studio medico bylo dost vtipný, cedulky asi dvacet let starý, žádná sterilní bílá, ale prostě nábytek a tak.. no těžko se to popisuje, ale do zdravotního střediska našeho typu to mělo daleko. Doktor byl sympaťák, taky byl v Praze, každá druhá věta byla vtip (půlce jsem kvůli rychlé mluvě nerozuměla, ale většinou vzápětí řekl scherzo čili vtip, takže jsem se mohla zdvořile usmívat). Injekci píchnul a nic jsem neplatila - takže je vtipný, že jsem na tom ještě vydělala, protože v Praze jsem za aplikaci musela platit i loni, tj. před zavedením poplatků u lékaře :-))

sobota 9. února 2008

Puffleanno



Včera jsme oslavili šmoulí padesátku, šmoulili jsme až do tří do rána a šmoulili jsme pěkně. Došlo i na karaoke, naštěstí nás to s Gaiou popadlo až když už hostů bylo jen pár (a opilé jsme nebyly!)..

Dneska ráno přišla domácí, ehm.. ohlásila se včera večer, asi myslíme, že tu běžně máme 2000 euro v hotovosti.. no to by bylo na dlouhý povídání, ale aspoň přivezla dvě poličky, tak tu dočasně mám docela pořád bez komínků knížek..

čtvrtek 7. února 2008

Le giornate dell'orientamento (informační dny univerzity)

Jsem se rozhodla, že když už tu jednou jsem, zajdu se informovat. Byla to celkem legrace, tolik italských teenagerů není k vidění ani v Praze ;-) Věc se odehrávala na boloňském výstavišti, dost mega záležitost a taky dost známá, myslim, že je jedno z největších v Itálii. Něco jsem se i dozvěděla, i když je fakt, že mluvili spíš o bakalářských programech a já se chtěla dozvědět něco o magisterských, ale tak něco jsem se dozvěděla. Nabrala jsem si milion informačních brožurek, dostala univerzitní propisku (a jednu jsem našla na zemi :-) ).. Takže pohoda.

Večer jsem pak šla na erasmus filmový klub, dávali Una giornata particolare (Marcello Mastroianni, Sophia Loren, překlad asi něco jako Zvláštní den), moc se mi to líbilo, doporučuji :-)

Goodbye večeře s Inou


Proběhla v pondělí a byla velice příjemná. Ukuchtily jsme rizoto s cuketama a mozzarellou, Ina do toho nalila asi půlku flašky vína ;-) Pak byl zákusek, něco jako puding, do který Ina pro jistotu nalila rum a amaretto. Takže už jen po jídle nám těžkla hlava ;-) Pak nám Iny spolubydlící nabídla zmrzlinu a nutellu, uaa. Ina mi darovala na rozloučenou a) moc hezký přání se dvěma našima fotkama b) švestkovou marmeládu :-) c) plastový cylindr, velice elegantní, na fotce s ním blbne Ina. Pak jsme byly v Café Paris, pokecali jsme se dvěma Italama, celkem příjemnýma, ale jeden z nich Ině skočil na to, že nikdy neslyšela o Florencii.. ehm. Ale zase se fakt snažil vysvětlit, kde se to město nachází. No takže supr večer, Ina mi bude chybět, snad se brzo uvidíme. Více foto na picasaweb.google.com/lenickasunicko2.

sobota 2. února 2008

Pohovor

Málem jsem přes všechny včerejší emoce (od pláče ze smutku až k obrovskému štěstí - důvody však nejsou pro blog, pouze pro deníček) jsem málem zapomněla napsat, že jsem teda absolvovala pracovní pohovor (vnucování fotografových služeb firmám na veletrzích) - dopadl celkem dobře, fotograf je sympaťák, akorát teď zrovna na žádný trh nikoho nepotřebuje, ale ozve se. Takže se buď někdy ozve nebo se neozve. Ale pokecali jsme ;-)

A věděli jste, že Ramazzottimu je už 44?