
Mám tu na návštěvě kamarádku Inu a tak jsme v sobotu vyrazily na výlet. Nakonec jsme jako destinaci zvolily vesnici Bakio na pobřeží a nedaleký kostel, který je úmístěný na skále v moři. V Bakiu jsme se nejprve procházely po pláži a skalách - byl odliv a tak ve skalách bylo spoustu malých jezírek se sasankami, ježky, škeblemi apod. Pak jsme si daly (pro změnu) v baru u pláže pintxos a rabas, což jsou smažené kalamáry. Pak jsme se vydaly na cestu ke kostelu. Celkem jsme se zapotily, ale nakonec jsme to zvládly celkem rychle. I když mě teda druhý den bolely nožičky. Musely jsme jít z vesnice na kopec, odtud dolů k moři a téměř z úrovně moře po schodech na skálu ke kostelu. No a to samé zase zpátky. Ale každopádně to stálo za to. Výhled na Biskajský záliv je nádherný, pobřeží lemují skály, o které se tříští velké vlny (záliv je rájem surfařů), prostě paráda. Sem dávám ilustrační foto, doporučuji navštívit picasu.



