pátek 22. března 2013
Ventspils
Do Ventspilsu na západním pobřeží Lotyšska jsem vyrazila s mámou, která za mnou zpřijela na návštěvu. Cesta trvá tři hodiny autobusem a tak jsme se rozhodly zůstat jednu noc, abychom nemusely spěchat. Ubytování jsme našly levné - malý apartmánek v zadní části obytného domu s milou paní domácí, s kterou si máma hezky mohla procvičit ruštinu.
Ventspils se nám líbil, i když plně bychom ho zřejmě docenily v létě - podle všeho tu mají spoustu venkovních akcí, květinové sochy apod. Ale líbilo se nám i tak. Na pláži jsme našly vytoužený led (zátoka byla dokonce zamrzlá úplně)a pěkně jsme tam zmrzly až jsme se tomu ledu podobaly (vítr od ledového moře holt moc teplý není). Městečko bylo trochu ospalé, ale v takové zimě se není čemu divit. Fascinující je i obrovský průmyslový přístav, který vystavěli Sověti - a podepsali se tak nejen na místní rozvoji, ale také ovzduší, které je prý nejhorší v celém Lotyšsku. Já jsem se vypravila i do útrob zámku, kde mě uvítala moc milá paní (jejím instrukcím v lotyštině jsem dokonce z velké části rozuměla!) a výstava od historii města.
Výsledek: pěkné, příště přijedeme v létě, ať si užijeme pláž a květinové sochy.

Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat